AMX24-MFT95 - 24V Rotary, 180 in-lb, On/Off Motor Actuator
SKU: AMX24-MFT95
In Stock: 1 available
Email a co-worker
More about this product
Details:
  • Non-spring return damper actuator
  • Nominal voltage: 24V AC/VDC
  • Power Consumption (Holding): 1.3 W
  • Power Consumption (Running): 3.5 W
  • Nominal frequency: 50/60 Hz
  • Torque: 180 in-lb (20 Nm)