LRB24-SR-T - 24V, Non Spring Return, 45 in-lb, Modulating Motor Actuator
SKU: LRB24-SR-T
In Stock: 4 available
Email a co-worker
More about this product
Details:
  • Non-spring return damper actuator
  • Nominal voltage: 24V AC/DC
  • Power Consumption (Holding): 0.2 W
  • Power Consumption (Running): 1.5 W
  • Nominal frequency: 50/60 Hz
  • Torque: 45 in-lb (5 Nm)